"Żegnaj przedszkole kochane, żegnaj zabawo wesoła.
Żegnajcie Panie i dzieci, już czeka na nas szkoła"
Tych słów użyją już niedługo najstarsze dzieci żegnające przedszkolne progi. Po wakacjach rozpoczną nową przygodę, czeka już szkoła i nowe obowiązki. My pracownicy Przedszkola życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce, by w waszych sercach zawsze panowała radość i chęć zdobywania wiedzy.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z rozkładem "Zakończenia przedszkola" dostępnych w szatniach dzieci, w razie pytań służymy pomocą.
Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestniczenia w przedszkolnym Dniu Dziecka.
Odbędzie się on w ogrodzie przedszkolnym w poniedziałek 5 czerwca.
Pompowane zamki będą dostępne w godzinach 10.00 do 15.00.
Ze względu na wysoki koszt wynajmu dmuchańców, prosimy o opłatę ze strony rodziców w wysokości 20 zł za dziecko.
Prosimy o uregulowanie opłaty najpóźniej w poniedziałek rano. Obowiązują ubiory dzieci - każda grupa ma ustalony kolor.
Ze względu na atrakcje - prosimy o odebranie dzieci w tym dniu o godzinie 15.00
Dzieci z oddziałów zamiejscowych zostają przywiezione przez rodziców. Dzieci starsze z oddziału VII wchodzą wejściem od strony apteki.
Dzieci młodsze z VI wchodzą od ulicy Cieszyńskiej do szatni na dole. W sali czekać będą Panie.
Prosimy o zabranie kapci dzieci, śniadaniówek oraz podwieczorków.
Wszystkie dzieci zobowiązane są mieć nakrycie głowy, oraz odpowiednie wygodne obuwie - nie klapki.
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Pierwszy rys na temat tego jak miała wyglądać Konwencja Praw Dziecka przedłożyła Polska. Prawa dzieci zawarte są także w Konstytucji Rzeczypospolitej Polski.
Prawa dziecka to prawa do: odpowiedzialności rodziców za dziecko, pomocy dziecku przez państwo, równości bez względu na kolor skóry, wyznanie, pochodzenie, pomocy, opieki i leczenia, nauki, odpoczynku, rozwijania swoich zainteresowań i talentów, prywatności, do swojego miejsca, wychowania w rodzinie, do kontaktu z obojgiem rodziców, wypowiadania się w sprawach, które dotyczą dziecka, do poszanowania wyboru dziecka, życia w zdrowiu fizycznym i psychicznym, życia bez przemocy.
Tych praw na gruncie Polskim przestrzegał już J. Korczak (lekarz, pedagog, pisarz, publicysta i działacz społeczny) na przełomie XIX i XX wieku. Wychowany na hasłach pracy społecznej, dzieci traktował jak równych siebie, jako partnerów w dyskusji, którzy potrafią wyciągnąć wnioski i zrozumieć konsekwencje swojego postępowania.
Wszystkim dzieciom życzymy by były zdrowe, roześmiane a ich twórcze podejście do świata jakie ujawnia się w wieku przedszkolnym – nigdy się nie kończyło.
źródło: